Krovy

Jednoduchá sedlová střecha


 
 
 
 
 
 
 
 

Komín

Nezapomeňte na tvárnici na přerušení tepelného mostu. Umisťuje se do místa kde, bude procházet tepelná izolace. Na posledním obrázku tan černý proužek na komínu.


 
 
 
 

Střešní Krytina

Od obce jsme měly nařízeny 4barvy, a nutnost betonové nebo keramické tašky. Rozhodli jsme se, pro ROBEN. Měl jsem jen ty nejlepší doporučení. Kvalitní hlína, jedna z něj povrchových úprav a nové stroje. Bohužel se vyrábí v Polsku (Německá firma), což neodpovídá myšlence stavět ekologicky. Další kritérium na Pasivní domy nebrat nic co se peče. Ideální by byla betonová krytina nejlépe z Moravy (KM Beta). Vzhled, cena a doporučení rozhodlo.

Dnes vidím, že by se dle stylu vyjímala nějaká rovná betonka např. Tegalit. A vzhledem k tomu, že téměř všichni sousedi mají stejnou barvu a tvar krytiny... :)

Doplňky na střechu jsme brali od HPI-CZ. Neprodávají nic, co není v lepší kvalitě. Nášlapy, sítě proti ptákům aj.

Se střešními folii jsem měl rozhodnutu už dlouho. TYVEK SOLID a nic jiného. Snad jediná funkční folie, která muže být i na denním světle. Většina ostatních degraduje po pár dnech a za 10let pod krytinou zbude z folie spíše cedník. Asi nejlepší střešní kontaktní folie. Samozřejmostí je prolepení všech spojů. Stále hodně realizací se neprolepuje (prý je to zbytečné). Je to, ale asi tak, jako když si v zimně, nezapnete bundu :).

Do Pasivního domu, nepatří střešní okna (ono to není ideální ani v těch ostatních). Tak jsme se rozhodli místnosti uprostřed střechy osvětlit světlovody Sunizer. Jsou, ideální pro Pasivní domy sice se jimi nedá větrat, ale to nevadí, stejně okna skoro neotvíráme. Máme přece VZT.